Генічеське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області роз’яснює мешканцям Генічеської громади: «Хто отримає компенсацію, якщо годувальник загинув на виробництві?»

Життя – це процес довгий та дуже складний, Ніхто не знає, що його очікуватиме сьогодні, або завтра чи післязавтра. Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) був створений саме для того, аби захистити у складних життєвих ситуаціях найцінніше, що є у нашій країні – це самих громадян України та їх родини.

Одним із основних завдань Фонду соціального страхування України  є своєчасне та в повному обсязі відшкодовування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або (через його смерть) компенсація страхових виплат особам, які перебували на його утриманні. Фонд здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги потерпілим згідно з нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) у разі настання страхового випадку.

Згідно зі ст. 1 Закону, за соціальним страхуванням від нещасних випадків страховим випадком вважаються : нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання (у тому числі встановлене чи виявлене в період, коли потерпілий не перебував у трудових відносинах з підприємством, на якому він захворів), що спричинили застрахованому професійно зумовлену фізичну чи психічну травму; нещасний випадок або професійне захворювання, яке сталося внаслідок порушення застрахованим нормативних актів про охорону праці.

Статтею 41 Закону передбачено, що у разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті. 

Такими непрацездатними особами є:

1) діти, які не досягли 16 років; діти з 16 до 18 років, які не працюють, або старші за цей вік, але через вади фізичного або розумового розвитку самі не спроможні заробляти; діти, які є учнями, студентами (курсантами, слухачами, стажистами) денної форми навчання, – до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років;

2) особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо вони не працюють;

3) особи з інвалідністю – члени сім’ї потерпілого на час інвалідності;

4) неповнолітні діти, на утримання яких померлий виплачував або був зобов’язаний виплачувати аліменти;

5) непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право.

Право на одержання страхових виплат у разі смерті потерпілого мають також дружина (чоловік) або один з батьків померлого чи інший член сім’ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків потерпілого, які не досягли восьмирічного віку.

Слідкуйте за нашими публікаціями. Наступного разу ви дізнаєтесь у якому розмірі здійснюється таке відшкодування.

Л. Стрюкова
в.о. начальника Генічеського відділення
УВД ФСС України в Херсонській області

Вітаємо на офіційному сайті Генічеської районної ради!

Шановні відвідувачі сайту!

Від імені депутатського корпусу та апарату районної ради радий вітати Вас на сторінках нашого веб-сайту.

Основними принципами місцевого самоврядування є народовладдя, законність, гласність, поєднання місцевих і державних інтересів, підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами.

Цей сайт створено з метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права мешканців району на одержання достовірної, об’єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Представництво районної ради у інформаційному просторі – це яскраве свідчення відкритості та гласності у нашій діяльності.

Ми щодня працюємо для вас, для забезпечення потреб громади Генічеського району. Сподіваємось, що наш сайт стане для вас інформативним, корисним і цікавим. Сподіваємося на співпрацю з нами.

З повагою

Голова Генічеської районної ради   

                                                          Сергій КОРЖЕВИЙ                            

Контактна інформація

+380 5534 3‑29-51, +380 5534 3‑23-18, +380 5534 3‑40-10
пн-пт 08:00–17:00

Державний прапор України

Звернутися до голови районної ради





    Архіви

    Рубрики

    Календар

    Жовтень 2021
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Найпопулярніше

    Copyright © 2021 Генічеська районна рада